SAYEMBARA ESVA-9

Kita buat sayembara lain sikit. Peserta diminta menyanyikan sebarang lagu.

SYARAT:
-Lagu berbahasa Melayu/Indonesia.
-Siarkan videonya di sini.
-Nyatakan tajuk lagu.
-Tak lebih 5 minit.
-Lagu sedia ada atau lagu baru ciptaan sendiri.
-Nyanyi sendirian, duet, atau grup.
-Tutup pada: Sabtu 15.05.2021 jam 11:59PM.

HADIAH:

Ke-1: RM100.
Ke-2: RM80.
Ke-3: RM50.

Silakan siar segera. Yuran penyertaan = RM0.00.

Sekian. Selamat berjaya.

Nota Tambahan: Jika terdapat lebih daripada 10 penyertaan, hadiah akan diubah kepada:
Ke-1: RM105.
Ke-2: RM104.
Ke-3: RM103.
Ke-4: RM102.
Ke-5: RM101.
Terima kasih kepada penyumbang hadiah tambahan.

TAMAT 1.

PENYERTAAN

  1. Gabriel Kimjuan (Ku Akui).
  2. Sujata Wee (Rintik-rintik Hujan).
  3. Ghazali Sulong (Biarlah Bulan Bicara) (Audio sahaja).
    A. Ed Lazim (Selingan).
    B. Rois (Biarlah Bulan Bicara) (Selingan).
    C. Man Kayan (Hamparan Buih Ombak (Selingan).
  4. CT Nurza (Lemak Manis) (Audio sahaja).
  5. Upon Aripudin Al-Barak (Di Tepi Laut – sajak Isbedy Stiawan ZS). Audio sahaja.
  6. Hijas (Perigi Biru). Tak habis lagunya.
  7. Roslie Sidik (Anarki Cinta).
  8. Hijas (Terajana).
  9. Cikseri Banang (Seventeen) (Audio sahaja).
  10. Aloy Indra (Tajuk lagu =?) (Audio sahaja).
  11. Ahkarim (Gubahanku).
  12. Rois Rinaldi (Suatu Masa).
  13. Ibnu Din Assingkiri (Korban Cinta).
  14. Ibnu Din Assingkiri (Mahligai Syahdu) (Still photograph).
  15. Aloy Indra (Mengapa Dirindu).
  16. Noorhamy (Peristiwa Malam).
  17. Rois Rinaldi dan Muhammad Sholehuddun Ar-Aowi (Suatu Masa).
  18. Qurniaan Jiwa (Pelangi Petang).

##########SEKIAN SENARAI PENYERTAAN##########

TAMAT 1.

MAKLUMAN (18.05.2021).

Sayembara ESVA-9

Disebabkan beberapa kekeliruan yang timbul, maka pihak penaja telah membuat keputusan yang berikut:

  1. Sayembara ESVA-9 dibahagikan kepada dua kategori, iaitu
    K1: Persembahan video nyanyian peserta.
    K2: Persembahan audio, termasuk diiringi foto kaku atau video tanpa imej peserta beraksi.
  2. HADIAH (Untuk Setiap Kategori):
    Ke-1: RM100.
    Ke-2: RM80.
    Ke-3: RM50.

Harap maklum.

PENYERTAAN K1 (VIDEO) DAN K2 (AUDIO)

K1

  1. Gabriel Kimjuan (Ku Akui).
  2. Sujata Wee (Rintik-rintik Hujan).
  3. Hijas (Perigi Biru). Tak habis lagunya.
  4. Hijas (Terajana).
  5. Ahkarim (Gubahanku).
  6. Rois Rinaldi (Suatu Masa).
  7. Ibnu Din Assingkiri (Korban Cinta).
  8. Aloy Indra (Mengapa Dirindu).
  9. Noorhamy (Peristiwa Malam).
  10. Rois Rinaldi dan Muhammad Sholehuddun Ar-Aowi (Suatu Masa).
  11. Qurniaan Jiwa (Pelangi Petang).

K2

1. Ghazali Sulong (Biarlah Bulan Bicara) (Audio sahaja).
2. CT Nurza (Lemak Manis) (Audio sahaja).
3. Upon Aripudin Al-Barak (Di Tepi Laut – sajak Isbedy Stiawan ZS). Audio sahaja.
4. Roslie Sidik (Anarki Cinta).
5. Cikseri Banang (Seventeen) (Audio sahaja).
6. Aloy Indra (Tajuk lagu =?) (Audio sahaja).
7. Ibnu Din Assingkiri (Mahligai Syahdu) (Still photograph).

TAMAT 2.

KEPUTUSAN:

KEPUTUSAN SAYEMBARA ESVA-9

KATEGORI 1:
Pertama: Hijas (RM100). (Paid)
Kedua (RM80): Aloy Indra. (Paid).
Ketiga (RM50): Rois Rinaldi & Solehuddin Ar-Rowi. (Paid).

KATEGORI 2:
Pertama (RM100): Ibnu Din Assingkiri. (Paid).
Kedua (RM80): Aloy Indra. (Paid).
Ketiga (RM50): Ghazali Sulong. (Paid)

TAMAT 3.